Obec Řečany nad Labem
Řečany nad Labem

Výroční členská schůze Mysliveckého spolku.

Výroční členská schůze Mysliveckého spolku. 1

V sobotu, 9. dubna 2016, ve 14.00 hodin, se myslivci sejdou na své Hájence na výroční členské schůzi.

V souvislosti se změnou občanského zákoníku jsme se museli přeměnit na Myslivecký spolek, což s sebou neslo spoustu administrativy a tedy úsilí některých funkcionářů, aby vše bylo dle zákona. Budeme hodnotit myslivecký rok, který se počítá od 1. dubna roku předchozího do 31. března roku stávajícího. Výsledky své práce zde zveřejníme po schůzi.
V poslední době pronikla na veřejnost informace, že došlo ke změně v lovu černé zvěře - prase divokého. Ta spočívá v tom, že lze lovit veškerou černou celý rok. Bohužel už se veřejnosti nedostalo informace, že se to týká pouze těch honiteb, kde mají tzv. normované stavy. Tedy tam , kde je považována černá zvěř za stálou, provádí se její sčítání a na jeho základě se stanovuje množství odlovu jednotlivých  kategorií (sele, lonšák, bachyně, kňour). Náš spolek nemá stanoveny normované stavy, přestože je zde černá zvěř přemnožená, takže stále můžeme lovit celoročně pouze sele a lonšáky. Bachyně a dospělé kňoury od 1. srpna. Takže pro nás vlastně k žádné změně nedochází. Odlov černé zvěře v minulém mysliveckém roce byl nižší, než v letech předchozích. Hlavní příčinou je mírná zima. Černá zvěř nechodí pravidelně na krmeliště a úspěchy při individuálním lovu mají ti členové, kteří dokáží sedět na čekané třeba do půlnoci.
Budeme rádi, když nám veřejnost bude dávat informace o pohybu divočáků.

Lovu zdar.

Datum vložení: 1. 4. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 10. 2017 23:03
Autor: Ing. Michaela Matoušková

Svátky a výročí

Dnes je 20.4.2024

Svátek má Marcela

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den svobody tisku

Zítra má svátek Alexandra

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

GObec - mapový server

Gobec - Řečany nad Labem

O obci Řečany nad Labem s částí obce Labětín

Obec leží necelých 7 km západním směrem od Přelouče, uprostřed rozlehlých úrodných polí. Když projedete mostem nad nad řekou Labe, dostanete se ke Kladrubskému hřebčínu, který je prvním hřebčínem na světě zapsán na Seznamu památek světového dědictví UNESCO. Dominantou obce je románský kostel, který byl vysvěcen 14. Listopadu 1165 Panně Marii pražským biskupem Danielem I. za přítomnosti krále českého Vladislava II, jeho manželky Judity Durynské. Roku 1737 byla v oltáři nalezena listina svědčící o této události.